ПТУ №27
Понеділок, 19.08.2019, 20:20
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Методична комісіяРеєстраціяВхід
Меню сайту
Наше опитування
Яку професію Ви хотіли б здобути?
Всього відповідей: 279
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Підсумки методичної роботи І семестру 2017 – 2018 навчальному році

Згідно із Положенням про методичну роботу у ПТНЗ методична робота у навчальному закладі здійснюється згідно із Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Положенням про професійно-технічний навчальний заклад», «Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників».

Методична робота нашого навчального закладу була спрямована на розвиток творчого потенціалу педагогічних працівників училища, їх професійної майстерності, а в кінцевому підсумку, на підвищення якості професійної освіти випускників у відповідності до потреб ринку праці. Методична робота протягом І семестру включала в собе консультативну допомогу викладачам, майстрам виробничого навчання в плані оформлення навчально-плануючої документації, проведення уроків теоретичного та виробничого навчання, підготовки і проведення відкритих уроків, підготовки матеріалів на обласні конкурси, заходи для якісного проведення атестації педагогічних працівників, впровадження нових державних стандартів з професій, рівні навчальних досягнень учнів та інше.

З метою удосконалення професійної майстерності педагогічного колективу основною груповою формою методичної роботи є методичні комісії, які роблять значний внесок у рішення задач щодо реалізації училищної проблеми «Втілення інноваційних процесів у навчальну діяльність з метою формування професійно-компетентного робітника».

В 2017 – 2018 н. р. працювало 5 методичних комісій:МК предметів суспільно-гуманітарного спрямування - голова МК Сопіжук М.Т.; МК - голова комісії предметів природничо-математичного спрямування - голова комісії Ковальчук І.Є.; МК - голова комісії з професії «Кухар, кондитер» - голова комісії Романовська Г.М.; МК - голова комісії з професій «Тракторист-машиніст с/виробництва» , « Муляр штукатур» - голова комісії Твердо хліб В.М.; МК викладачів фізвиховання та Захисту Вітчизни ,класних керівників і вихователів - голова комісії Морозюк В.М.

На засіданнях методичних комісій розглядались нормативні і програмно-методичні документи з організації навчально-виховного процесу, затверджувалась навчально-плануюча документація викладачів і майстрів виробничого навчання.; аналізувались підсумки директорських контрольних робіт та визначались завдання подолання прогалин у знаннях і уміннях учнів.

Методичні комісії під керівництвом своїх голів проводили засідання щомісячно згідно планів роботи комісій на 2017-2018 навчальний рік з метою реалізації завдань, які покладені на методичні комісії, а також завдань, визначених планом методичної роботи училища на навчальний рік. Робота МК проводилась традиційно у вигляді засідань та в нетрадиційних формах: круглі столи, електронні презентації, педагогічні виставки, про що засвідчено у оформлених протоколах. Проте неналежний вигляд мають протоколи, звіти і матеріали роботи комісії з професій «Тракторист-машиніст с/виробництва» , « Муляр штукатур». Як і минулого року найактивнішою прослідковується робота викладачів фізвиховання та Захисту Вітчизни, класних керівників і вихователів ( голова комісії Морозюк В.М.). Однак результативною є робота МК предметів суспільно-гуманітарного спрямування та природничо-математичного спрямування ( голови методичних комісій - Ковальчук І.Є., Сопіжук М.Т)., учні викладачі яких є призерами обласних конкурсів. Зауваженням у роботі методичних комісій є те, що тільки Сопіжук М.Т. і Морозюк В.М. висвітлюють цікаву інформацію на веб-сайті училища у розділі « методична робота».

Протягом І семестру навчального року було проведено показові уроки викладачами та майстрами виробничого навчання. На високому професійному та методичному рівні рівні були проведені уроки Марціновською О.А., Трачук Г.Ю., Морозюк В.М. , на яких запроваджувались нові форми і методи навчання та різні типи уроків, які проводились з метою обміну досвідом та в рамках атестації педагогічних працівників. На високому рівні пройшла обласна секція викладачів правознавства, де Марціновська О.А. поділилась досвідом організації та проведенням на уроках методів дискусій.

За звітний період були проведений тиждень професійної майстерності з професії тракторист-машиніст с/виробництва, на якому учні показали свої знання та практичні навички, які здобули на уроках теоретичного та виробничого навчання та розвинули інтерес до обраної професії. Предметний тиждень був змістовним та цікавим.

В навчальному році працює «школа молодого майстра в/н», що є ефективною роботою з кадрами. За молодими майстрами виробничого навчання закріплені наставники із числа досвідчених педагогів. З метою підвищення педагогічної майстерності методистом навчального закладу був розроблений та проведений тренінг «Як зробити урок інтерактивним?».

Велику роль в збагаченні теоретичного та практичного потенціалу педагогів нашого навчального закладу посідає методичний кабінет, який став інформаційним центром, місцем проведення методичних нарад, виставок, вернісажу педагогічних ідей, презентацій вчительських проектів, засобом накопичення і поширення перспективного педагогічного досвіду.

Важливе місце посідає атестація педагогічних працівників училища. Так вивчається робота 10 педагогічних працівників, що атестуватимуться у 2017-2018 навчальному роц. Атестація організовується відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, на основі загальних вимог до кваліфікаційних категорій та педагогічних звань, стажу безпосередньої педагогічної роботи та роботи на займаній посаді, рівня їх професіоналізму та ступеня володіння ефективними формами та методами організації навчально-виховного процесу.

Протягом І семестру 2017 – 2018 навчального року пройшли навчання на курсах підвищення кваліфікації 4 педагогічних працівники (Понятовська А.О., Коровицька А.М., Колбасюк Л.П.,Ковальчук І.Є.)

Також педагоги училища були активними учасниками обласних заходів:

 

Обласний конкурс на кращу модель професійного зростання педагогів ПТНЗ (Романюк С.П.)

Обласний етапі VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (Морозюк В.М., учениця Пахолюк А.)

Обласний конкурс на кращий навчальний проект з предмета «Технології» (Коровицька А.М.)

Обласний конкурс на кращий ППЗ навчання для професійно-технічних навчальних закладів (Романовська Г.М.)

Обласний конкурс серед викладачів словесності ПТНЗ «Мої роздуми про педагогічну працю»(твори на тему загальновідомих висловів В.Сухомлинського)

Обласний вебінар на тему «Смарт-технології і застосування їх у навчально-виховномупроцесі»

Обласний конкурс веб-сайтів до В.Сухомлинського «Система роботи бібліотеки з презентації педагогічної спадщини В.Сухомлинського на веб-сайтах ПТНЗ» (Семещук Н.Д.)

Участь у обласній інтернет-конференції «Реалізація гуманістичних ідей творчої спадщини В.Сухомлинського» ( сопіжук М.Т..)

Обласний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т. Шевченка (Морозюк В.М.)

Обласний етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика (Морозюк В.М.)

  • Регіональний конкурс есе «Скарби минулого у спадок майбутньому» (Морозюк В.М., учениця Пахолюк А.)

І маємо такі досягнення:

Обласний конкурс VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Т. Шевченка (Пукалюк Анастасія – ІІ місце.)

Обласний конкурс на кращий навчальний проект з предмета «Технології»

( І місце – Чайка О. та Казмірук В.).

Обласний конкурс веб-сайтів до В.Сухомлинського «Система роботи бібліотеки з презентації педагогічної спадщини Сухомлинського на веб-сайтах ПТНЗ» (журі конкурсу відзначило систему роботи бібліотекаря Семещук Н.Д.. щодо висвітлення педагогічної спадщини В. Сухомлинського на сайті ПТУ «27 м.Берестечко Семещук Н.Д.)

Зав.кабінетами майстернями, лабораторіями продовжується робота з удосконалення КМЗ предметів і професій, оновлено паспорти КМЗ предметів і професій. Активізувалася робота з висвітлення вагомих подій із життя училища на сайті училища.

Однак, слід активізувати роботу із створення вчительських блогів та сайтів, розробки авторських програмно-педагогічних засобів навчання. З метої якісної організації методичної роботи планувати заходи за різноманітними формами їх проведення. Спланувати роботу з проведення обласної секціїі викладачів будівельних професій на базі училища.

Підводячи підсумки методичної роботи за І семестр можна сказати, що педагогічний колектив і кожен викладач дотримувались принципів взаємодії, проявляли високу працездатність, творчість і довіру.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Copyright MyCorp © 2019
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz